Jak wybrać tanie taxi?

Ceny przejazdów taksówkami w polskich miastach bardzo się różnią, nie ulega jednak wątpliwości, że większość klientów domaga się najtańszych opcji. Niestety często czeka na nich niemiłe zaskoczenie, gdy koszt znacząco przewyższa założenia. Dlatego poszukując usług taxi, powinniśmy kierować się kilkoma wskazówkami, które pozwolą wybrać firmę nie tylko rzetelną, ale i tanią. Jak to zrobić?

 

 

Wystrzegaj się fałszywych taksówek

 

Aby mieć pewność, że przejazd taksówką nie będzie wiązał się z dużym finansowym wydatkiem, korzystajmy z usług legalnie działających firm. Jak je rozpoznać? Powinniśmy przede wszystkim zamawiać taksówkę przez telefon bądź za pośrednictwem serwisu on-line, omijając tym samym fałszywych przewoźników, najczęściej wyczekujących na postojach. Ważne są także oznaczenia pojazdu. Na zewnątrz taksówka musi mieć numer boczny oraz wywieszony na oknie cennik, natomiast w środku taksometr.

 

Dokładnie sprawdź koszt przejazdu

 

Uczciwe firmy taksówkarskie nie pozostawiają klientom wątpliwości co do ceny świadczonych usług i najczęściej proponują cennik składający się z kilku pozycji, który obejmuje tzw. taryfy. Taryfy te różnią się cenowo w zależności od godziny przejazdu, dnia tygodnia, a także lokalizacji, jednak są one przedstawione na tyle przejrzyście, że pasażerowie nie mają trudności z oszacowaniem kosztu transportu. 

W celu uniknięcia nieporozumień co do kosztów przejazdu najlepiej przed zamówieniem kursu zapytać o cenę dyspozytora który w przybliżeniu określi cenę. 

 

Zwróć uwagę na opłatę za postój

 

Firmy taksówkarskie pobierają także opłaty za postój, które naliczane są automatycznie po zatrzymaniu pojazdu w wyznaczonym miejscu. Jeśli nie chcemy przepłacać za przejazd, powinniśmy wcześniej dowiedzieć się, jaką dodatkową sumę będziemy musieli uiścić za taką usługę i zaplanować podróż tak, aby w miarę możliwości unikać takiej konieczności.

Wybór taniego taxi opiera się przede wszystkim na dokładnym przeanalizowaniu cennika przewoźnika, najlepiej on-line. Wówczas mamy czas na skrupulatne przyjrzenie się ofercie i uniknięcie tych firm, które są nietransparentne i w sposób niejasny prezentują koszty swoich usług.


facebook