Taxi a przewóz zwierząt

Nie każdy właściciel zwierzęcia dysponuje własnym środkiem lokomocji, który czasami może się okazać niezwykle pomocny. Istnieje wiele sytuacji, kiedy trzeba przewieźć pupila na przykład do weterynarza lub na drugi koniec miasta. Bardzo często jedynym rozwiązaniem okazuje się przejazd taksówką, jednak każdy właściciel psa lub kota zadaje sobie pytanie, czy można go wziąć do każdej taksówki. Dzisiaj korporacje taksówkarskie są przygotowane na tego typu zlecenia, lecz należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach przed zamówieniem taryfy.

Zasady przewozu zwierząt w taksówkach

W dzisiejszych czasach firmy, które oferują usługi taksówkarskie, są bardziej przyjaźnie nastawione do przewozu zwierząt niż kilka lat temu. Jednak mimo to, osoba, która chce przewieźć swojego pupila w taksówce, musi pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim, należy poinformować kierowcę o nietypowym zleceniu już podczas rozmowy telefonicznej. Dzięki temu kierowca będzie wiedział o dodatkowym pasażerze. Co więcej, jeśli zwierzak nie jest zbyt duży, należy wieźć go w specjalnym transporterze. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo zarówno kierowcy, pasażerom, jak i pupilowi. W przypadku, gdy podopieczny jest większych rozmiarów, warto poprosić o większy samochód. Takie rozwiązanie sprawi, że podróż będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza dla wszystkich. 

Należy także pamiętać o tym, aby wziąć do auta koc, aby zwierzak nie pobrudził foteli w pojeździe. Co więcej, warto także zadbać o to, aby czworonóg miał na sobie kaganiec i był na smyczy. Aby pozostawić po sobie dobre wrażenie, warto zadbać o to, aby pupil był czysty i odpowiednio przygotowany do podróży. Dzięki temu, przejazd taksówką będzie przebiegał w miłej atmosferze i zarówno kierowca, jak i pasażerowie będą po nim zadowoleni.


facebook