Co w sytuacji, kiedy pasażer nie może uregulować opłaty za kurs?

Taksówka pozwala na komfortowe poruszanie się po mieście i bezproblemowy dojazd do miejsc, gdzie nie ma przystanków tramwajowych czy autobusowych. Bardzo często umożliwia również szybsze dotarcie do celu niż inne środki transportu. Należy jednak mieć na uwadze, że za każdy kurs musimy zapłacić określoną cenę. Co się stanie, jeśli pasażer nie będzie mieć ze sobą pieniędzy? Jakie konsekwencje mu grożą?

przydatne usługi. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy zalety korzystania z taxi.

 

Z czym wiąże się nieuregulowanie opłaty za przejazd taksówką?

 

Może się zdarzyć, że po wejściu do taksówki i dotarciu do określonego celu zdamy sobie sprawę, że nie wzięliśmy ze sobą pieniędzy. Uregulowanie płatności za przejazd jest wtedy trudne. Zazwyczaj, jeśli w takim wypadku poprosimy taksówkarza, aby chwilę na nas poczekał i weźmiemy pieniądze z domu, nie będzie to problemem.

 

Jeżeli jednak klient zdecyduje, że nie chce zapłacić, osoba kierująca taksówką ma prawo zgłosić sprawę na policję. W takim wypadku osobie odmawiającej zapłaty może zostać postawiony zarzut szalbierstwa, a więc wyłudzenia usługi. W takim wypadku grozi mu kara grzywny, a nawet aresztu lub pozbawienia wolności.

 

 

Ile trzeba zapłacić za kurs taksówką?

 

Ceny za przejazdy różnią się w zależności od firmy, z której usług chcemy skorzystać. Można jednak obecnie znaleźć tanie taxi pozwalające nam na szybkie dotarcie do celu za niewielką cenę. Co składa się na koszt tego rodzaju usługi? Zazwyczaj musimy zapłacić cenę początkową, a dodatkowe koszty są liczone za każdy przejechany kilometr. Ponadto taksówkarz może pobrać opłatę za postój.

 

Na rynku znajdziemy również przewoźników oferujących droższy transport, jednak warto pamiętać, aby nie przepłacać i szukać firm zapewniających szybki i komfortowy dojazd do wskazanego miejsca, a przy tym, korzystną cenę.


facebook