W jaki sposób dostać się szybko na lotnisko?

Punktualne dotarcie na lotnisko jest niezwykle ważne, jeżeli nie chcesz przegapić swojego lotu. Najczęściej tego rodzaju miejsca są oddalone od centrum miasta, przez co nie każdy wie, jak najlepiej do nich dojechać. Na stronie określonego lotniska prawdopodobnie znajdziesz wskazówki dotyczące dojazdu, jednak warto przed wyborem określonego środka transportu przeanalizować plusy i minusy dostępnych opcji. Jak dotrzeć na lotnisko w krótkim czasie?

 

Ile czasu przed wylotem trzeba być na lotnisku?

 

Zwykle na lotnisku powinno się być około 2 godzin przed planowanym odlotem. Należy to jednak sprawdzić, ponieważ w niektórych miejscach wymagane może być przyjście jeszcze wcześniej. Odpowiedni zapas czasu pozwoli bez nerwów przejść przez odprawę. Trzeba mieć na uwadze również to, że stanowiska, gdzie odbywa się odprawa biletowo-bagażowa są zamykane około 45 minut przed wylotem samolotu.

 

Środki transportu, które pozwolą szybko dotrzeć na lotnisko

 

Podczas wyboru środka transportu warto przemyśleć kilka opcji. Na lotnisko dotrzesz autobusem lub pociągiem. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku musimy dostosować się do obowiązującego rozkładu jazdy. Bardzo często problemem przy wyborze tej opcji może być dotarcie na lotnisko w nocy. Należy również pamiętać, że te środki transportu zazwyczaj nie zapewniają znacznego komfortu.

 

Możesz też dojechać na lotnisko własnym samochodem, jednak decydując się  na tę opcję, trzeba upewnić się, że w danych godzinach nie będzie korków. Ponadto wiąże się to z koniecznością zostawienia auta na parkingu. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z taxi. Całodobowo w Mikołajowie, Gostyniu i Orzeszu możesz zdecydować się na usługi firmy, która dbając o Twój komfort, zapewni Ci punktualny przyjazd na lotnisko.


facebook